TEKNOLOJİLERİMİZ

Tomoterapi Kanser Tedavisi

webimages/ceylan/icerik/tomoterapi.png

SGK Anlaşmalı Bursa Özel Ceylan Hastanesi’nin Radyasyon onkolojisi bölümü, Radyoterapide yeni ufuklar açan Tomoterapi HDA’yı yurtdışındaki seçkin merkezlerle birlikte Bursa ve Güney Marmara bölgesindeki kanser hastalarının hizmetine sundu.

TOMOTERAPİ = PRIMUM NON NOCERE (Önce Zarar Verme)

Radyoterapi bir tümörün veya hastalıklı bir dokunun radyoaktif ışınlarla tedavi edilebilmesidir. Amaç; sadece tümörlü dokuya ışın vermektir. Kliniğimizde kullandığımız TomoTherapy-HDA çok özel tasarımı ile tümör boyutu ve yerleşimi ne olursa olsun ışın tedavisini sağlıklı dokuya zarar vermeden en etkili şekilde uygulayabilen bir cihazdır.

Çalışma prensibi ve üstünlükleri:
Geleneksel radyoterapi cihazları radyasyon ışınını sadece birkaç farklı açıdan verebilme olanağına sahipken, Tomoterapi sistemi tedavi ışınlarını tomografi gibi 360 derece dönerek, 0,1 mm hassasiyetle uygun dozdaki ışınlarla “nokta atış ” prensibi ile kanserli dokuyu hedef alarak sağlar ve sağlıklı çevre dokulara da zarar vermez.

Diğer Radyoterapi cihazlarında daha zor olan tüm vücut ve kemik iliği ışınlamaları, kraniyospinal ışınlama, mezotelyoma tedavisi, hemitoraks radyoterapisi ve nüksetmiş vakalardaki tekrar ışınlamalar TomoTerapi sistemi ile çok daha kolay uygulanabilmektedir. Ayrıca aynı tedavi seansında ya da tüm tedavi süresince vücudun birden fazla alanındaki küçük, büyük veya çoklu tümörler tedavi edilebilmektedir.

Radyocerrahi:
Bu cihazla Radyocerrahiyi de büyük bir hassasiyetle ve çok kısa sürede yapabilmek mümkündür. Radyocerrahi tedavisi ülkemizde sayılı klinik tarafından yapılabilmekte olup hastanemizde de deneyimli kadromuz ile hastalarımıza hızlı ve hassas bir şekilde tedavi uygulanabilme olanağı sağlanmaktadır.

Dünyada Altın Standart olarak nitelendirilen Tomoterapi HDA en homojen tümör ışınlama ve en etkili organ koruması imkanı ile artık Özel Ceylan International Hospital’ da bulunmaktadır. Hastanemiz verdiği bu hizmet ile kanser hastaları için ekstra bir umut ışığı olmuştur.

SGK Anlaşmalı Bursa Özel Ceylan Hastanesi Bursa’da bulunan kanser hastalarına Tomoterapi hizmetini vermenin gururunu yaşamaktadır.