TIBBİ BİRİM

Onkoloji

Ceylan International Hospital olarak Medikal Onkoloji (Tıbbi Onkoloji) bölümümüzde, kanser tanısı alan hastaların gerek ayakta gerek yatarak hastalarımızın tedavi ve izlem planlarını; ilgili cerrahi birim, radyoloji, patoloji, nükleer tıp, dahili birimler ve radyasyon onkolojisi bölümlerinin işbirliğiyle multidisipliner bir yaklaşım çerçevesinde belirlemekteyiz.

Ceylan International Hospital’ın Medikal Onkoloji bölümlerinde, ışın tedavisiyle ile birlikte tümör tedavisinin önemli bir parçası olan kemoterapi, hastalığı önlemek, teşhis ve tedavi etmek için hem kan hem de doku bilgilerinin kullanıldığı Target Terapy, vücudun bağışıklık hücrelerini tümör hücrelerine karşı harekete geçirerek kanserin gelişmesi ve yayılmasını önleyici bir tedavisi olan İmmünoterapi ile biyolojik tedaviler gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca hastalarımızın kemoterapi tedavisinden ne kadar fayda sağladıklarını analiz etmek amacıyla OnkoType testi yaparak, hastalarımızın gereksiz yere kemoterapi alınmasını engellemek amacıyla tümördeki genlerin analizini ortaya koymaktayız.

Bununla birlikte, tedavi ve izlem süreçlerinde hastalarımızın gereksinimlerine bağlı olarak; destek(semptomatik tedavi), Ağrı tedavisi(Algoloji), Beslenme ve Diyet, Psikolojik Destek ile tümörün çoğalmasını önleyici ve destekleyici olarak hastalığın belirtilerini azaltıcı (palyatif) tedavi ekibinden de yardım almaktayız.

Kanserle karşılaşan kişiler ve yakınları, tıbbi tedaviyle birlikte psikolojik desteğe de ihtiyaç duyarlar. Bunun bilincinde olarak, biz de kemoterapi merkezimizde oluşturduğumuz hijyenik ve konforlu ortamda, güler yüzlü çalışanlarımızla, hastalarımıza ve yakınlarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Tedavi uygulamalarımız alanında eğitimli ve tecrübeli onkoloji hemşireleri tarafından uygulanmakta ve Genel Cerrahi, Meme Cerrahisi, Jinekolojik Onkoloji alanlarında uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından gerekli müdahaleler yapılmakta ve izlenmektedir.

Onkoloji Hekimlerimiz

Prof. Dr. Bülent ORHAN Onkoloji

Randevu Oluştur
Onkoloji ilgilendiği rahatsızlıklar
Onkoloji Nedir?

Onkoloji Nedir?

Rahim Ağzı Kanseri Nedir ?

Rahim Ağzı Kanseri Nedir ?

Meme Kanseri Cerrahisi

Meme Kanseri Cerrahisi

Kanser Ve Tedavisi

Kanser Ve Tedavisi